Hakkımızda

White House Cappadocia

Bölgenin benzersiz doğal güzellikleri arasında konforlu ve sıcak bir konaklama deneyimi sunan Kapadokya butik otelleri, kendine özgü tasarımları ve özenli hizmetleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Her biri benzersiz olan oda seçenekleri ve etkileyici manzaraları ile bölgedeki konaklama seçenekleri arasında en özel tercihler arasındadır.

Otelimizde; geniş terasımız sayesinde sabah Uçhisar Kale manzarası eşliğinde uçan sıcak hava balonlarını izleyebilir, akşam günbatımının eşsiz güzelliğini kahve ikramımızla taçlandırabilirsiniz. Otelimiz Uçhisar merkezde; Göreme 5 km, Avanos 13 km, Ürgüp 13 km ve Nevşehir 5 km mesafededir. Otelimizde, 8 Adet 1+1, 1 adet 2+1 konseptinde modern tarzda odamız bulunmaktadır. Konuklarımız oturma odalarında yer alan açık mutfak seçeneği ile günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

UÇHİSAR

Uçhisar kasabası, benzeri olmayan doğasıyla, tarihe ve güzelliğe sahip olan Kapadokya’nın en yüksek noktasındadır.  Volkanik bir tüf platosu üzerinde yer alan tepe ve vadilerden oluşmaktadır. Uçhisar Kalesi ise, Kapadokya’nın zirve noktasıdır. Kale Kapadok­ya’nın her yerinden görülen en büyük ve en güzel peri bacasıdır. Zirveye ulaşmak için yüzlerce basamak çıkmak zorunda kalsanız da  ‘buna değermiş’ hissine kapılacaksınız. Güvercinlik Vadisi’nden, Avanos’a doğru tüm vadiler, Ortahisar Kalesi, Göreme Beldesi, Göreme Açıkhava Müzesi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur, Güllüdere, Çavuşin, Boztepe, Aktepe, Avanos, yani bütün Kapadokya ayağınızın altındadır. Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes’ten,  Hasan Dağı’na kadar tüm bölgeyi gözünüzün önüne serdiğinden, Uçhisar Kalesi’ne Kapadokya’nın gözü’de denilmektedir.

Romalıların zulmünden kaçan ilk Hristiyanların hem gizlenme hem de savunma amacıyla kullandığı kale bu özelliğinden dolayı Selçuklular döneminde gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır.

Kapadokya’nın simgesi olan balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin diğer bir etkili yoludur. Balon turları ile gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz. Yaklaşık bir buçuk saat süren turlar sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürmektedir.