KAPADOKYA

Kapadokya’nın her mevsim kendine özgü bir güzelliği vardır. Bu nedenle Kapadokya’ya dört mevsim gelebilirsiniz. Bölge size, her gelişinizde ayrı bir yüzünü gösterecek, her seferinde farklı bir deneyim yaşatacaktır.  

Kapadokya bölgesi geniş bir alanı kapsamaktadır. Bazı bölgelere dolmuş seferleri ile ulaşılabilse de daha rahat hareket edebilmek adına kendi aracınızla gelmeniz yada araç kiralamanız daha uygun olacaktır. 

Kapadokya denince  akıllara her ne kadar peri bacaları ve yeraltı şehirleri gelse de; doğası, tarihi, efsaneleri, sanatı, kültürü, sporu, eğlencesi, romantizmi ve çeşitli aktiviteleriyle kendine has bir dünya sunmaktadır. 

Bölgede katılacağınız aktivitelerde rahat edebilmeniz için bileklerinizi kavrayan rahat ayakkabıları ve rahat pantolonları tercih etmenizi öneririz. Karasal iklim hakim olduğundan gece ve gündür arasında sıcaklık farkları çok olabilmektedir. Bu nedenle yanınıza uzun kollu kıyafetler veya mevsime göre mont bulundurmalısınız. Hareket kabiliyetinizi az kısıtlayacak küçük sırt çantalarınızı unutmayınız. 

Kapadokya bölgesi geldiğinizde de göreceğiniz gibi aşağıda kısaca bahsedilen aktivitelerden çok daha fazlasını ziyaretçilerine sunmaktadır. 

1-YAPILABİLECEK AKTİVİTELERB

2-GEZİLECEK YERLER

Avanos Bölgesi

Çavuşin Bölgesi

Göreme Bölgesi

Uçhisar Bölgesi

Ürgüp Bölgesi

3-YERALTI ŞEHİRLERİ